Merhaba, Aşağıda değerli ziyaretçilerimize ve danışanlarımız için Shopify ile ilgili soru cevap listesi hazırladık. Listemiz devamlı güncellenecektir yeni bilgiler eklenecektir.  Diğer eticaret sistemlerinden örnek Woocommerce Shopify’a geçiş yapmak isteyen girişimcilerin ve yeni Shopify web sitesi açmak isteyen işletme sahiplerine yararlı olacağını umuyoruz.

Shopify  e-ticaret geçiş yapmak isteyene girişimcilere hazır eticaret atlyapısı hızlı ve ekonomoik çözümler sunuyor.

 

Shopify Genel sorular

Shopify Nedir

Shopify hızlıca çevrimdışı işletmenizi hızlıca online’a geçirebileceğiniz hazır alt yapılı satıcı ve kullanıcı dostu her yerde ülkede online satış yapabileceğiniz bir e-ticaret alt yapısıdır.

Shopify paketleri nelerdir ?

Shopify’da 5 farklı temel paketi bulunmaktadır. Shopify Lite, Temel paketlerde Basic Shopify , Shopify ve Shopify Advanced ve Shopify Plus paketlerinden birini e-ticaret işletme ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Temel paketlerden 3 tanesinde bir çok özelliği birbirine yakın olsa da bir takım işlevsellik ve özelliklerde farklılıklar gösterir.

Shopify mağazamın satışlarımdan gelen ödemeleri ne kadar sürede banka hesabıma geçer ?

Eğer E-ticaret web sitenizde müşterilerinizden ödeme alırken Shopify Payment kullanarak ödeme alıyorsanızÖdeme işlendikten sonra satın alım tutarı, Shopify Payouts ile satıcı hesabınıza aktarılır. Ödemelerinizin hesabına shopify dan aktarılması ülkeye göre değişmekte ve en az 2-4 iş günde gerçekleşir. Ödemeler gönderildikten hemen sonra banka hesabınızda görünmeyebilir. Bankaların banka hesabınıza yatırılan ödemeleri işlemesi genellikle 24 ila 72 saat sürer. Shopify payment dışında Paypal , Stripe, Amazon gibi ödeme ağ geçitleri kullanıyorsanız bu sistemlerinde kendi ödeme prosedürleri geçerlidir.

Shopify Paket Fiyat ve Ücretleri nedir ? Shopify paralı mıdır ?

Basic Shopify, Shopify ve Advanced Shopify fiyatlandırma planlarını incelediğinizde aylık fiyat, kredi kartı ücretleri ve işlem ücretleri gibi çok sayıda fiyat ve ücret olduğunu görebilirsiniz. Shopify Türkiye ve tüm dünyada paket fiyatları sabittir ve aynıdır. Mağazanız ABD’nin dışında olsa bile ABD doları cinsinden faturalandırılırsınız. Aynı zamanda 14 günlük deneme sürümünde ücretsiz kullanabilirsiniz.
Aylık fiyat, Shopify’ı kullanmak için ödediğiniz, yinelenen bir abonelik ücretidir ve seçtiğiniz plana göre farklılık gösterir. Seçtiğiniz herhangi bir planla ilişkili fiyat, belirlenmiş fatura döneminizin sonunda düzenlenen faturaya dahil edilir. Daha sonra ön tanımlı kredi kartınız aylık seçilen pakete göre her ay shopify ödemeyi online tahsil eder.

Bir, iki veya üç yıllık fatura dönemi için kaydolursanız abonelik ücretiniz üzerinden indirim alabilirsiniz.

Shopify’da Mağaza Nasıl Açılır

14 günlük Ücretsiz deneme için kaydolduktan sonra Shopify’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Shopify mağazamı açarken nelere dikkat etmeliyim ?

İşletmenizin ihtiyaçlarınıza göre bir Shopify planı seçmelisiniz. Firmanızın bulunduğu ülkeye göre vergi kargo süreçlerine, markanıza göre ve istenilen özelliklere göre doğru tasarım bir tasarım seçilmeli yada hazırlanmalı.

Shopify’da eticaret mağazası açarsam ne kadar maliyet çıkar.?

Shopify’a aylık ödenen ücret , tasarım giderleri ve e-ticaret web sitesi kurulum giderleri Shopify’da eticaret web sitesi için açmanız ve aktif etmeniz için temel yatırım maliyetleriniz olacaktır.

Bir web barındırıcısına ihtiyacım var mı?

Shopify, Shopify Lite dışındaki tüm planlarda güvenli, sınırsız e-ticaret barındırma içerir. Mevcut herhangi bir web sitesine e-ticaret eklemek için Satın Al Düğmesini de kullanabilirsiniz.

Bant genişliği sınırlımı ücretleriniz nedir?

Tüm Shopify planlarında ek ücret olmadan seçmiş olduğunu shopify paketine dahil edilerek sınırsız bant genişliği içerir.

 

 

 

 

Shopify Türkiye

Pratikiş Shopify ile ilgili sizlerden gelen sorularınız ve cevapları

SIKÇA SORULAN SORULAR

Shopify'da eticaret projesi oluşturmak istiyorum. Ne kadar bütçe ayırmam lazım. ?

Shopify E-ticaret kurulum projelerimizde danışanımızın talep ettiği isteklere göre ve yapılan işe göre bir proje bütçe ücretlendirmesi çıkmaktadır. Ek olarak spesifik bir proje değilse Standart kurulum dediğimiz kurulum planı ücretini uygulamaktayız.

Shopify üzerinden tema geliştirme özelleştir, temaya ek özelliklerin eklenmesi 1/saat bazlı ücretlendirme sağlıyoruz.

Shopify dışında e-ticaret platformlarında kurulum ve geliştirme yapıyor musunuz.?

Talep edilirse, işin durumu ve sürece göre Woocommerce e-ticaret altyapısında e-ticaret projelerini gerçekleştiriyoruz.

Seo ve Dijital Pazarlama Hizmetleri veriyor musunuz ? Aynı zamanda standart Shopify Seo önerilerini danışanlarımıza bilgisini aktarıyoruz.

Şu anda yalnızca Shopify platformunda kurulum, entegrasyon ve geliştirme çalışmaları konusunda hizmet vermekteyiz.

9k= Shopify E-ticaret Websitesi | Shopify Türkiye Partner | Pratikis.com

Shopify ile ilgili bilgilendirme ve günce duyurular için e-bültene abone olun

Privacy Policy uygun olarak kullanılacaktır